Anasayfa Fotoğraf Galerisi İletişim Haber/ Yazı gönder Linkler Siteyi öner Yöneticiler
Ana Menü
Ziyaretci Sayacı
Pazartesi1110
Salı505
Çarşamba753
Perşembe1033
Cuma1205
Cumartesi1254
Pazar1335
Toplam:4232434
En Çok:3510
Yeni Şiirler
· Bilmem neden böyle derler.
(2072 okuma)
· Dalkaraya Selam.
(1974 okuma)
· Ali-pıse Öl demedi ki öleyim
(2122 okuma)
· Yar halimden bilmedi
(1922 okuma)
· Ali-Pıse göçtü muhtarım
(2290 okuma)
· Perişan Köyler Perişan.
(2078 okuma)
· ÜÇ BEŞ
(1945 okuma)
· Beklerim daha bu sene..
(2148 okuma)
· Bizde
(1848 okuma)
· ANNE
(2058 okuma)

Toplam 122 şiiri kayıtlı
Izlenimler
su ana kadar
11529891
sayfa izlenimi aldik. Baslangiç: 15.Agustos 2006
Köse Yazisi: Anma
Ahmet bildirdi: "⦁ Ökes ve Zeynep Kurupınar Anısına Ökeş benim köylümdü,komşumdu ne kimseye düşmandı, nede düşmanı vardı herkesi sever sayardı Sakarkaya köyün sınırına yakın bir kışlada kalıyordu,kışlanın sahibi değildı üç koyun beş keçi geçimini sağlamaya çalışıyordu 21-11-1992 tarihinde babasına azık getirmişti,sevdiği kızı köye dönmeye geç kalmıştı nerde bilecekti kanlı kahpe tuzak kurulduğunu devletin eline silah verdiği cebine para koyduğu korucuların kan içen canavarlar olduğunu nerde bilecekti Ökeş gelenleri dost sanmıştı ben kime ne yaptım ki beni vursunlar demişti sandığı gibi olmadı iş işten çoktan geçmişti kurtlar kuşlar çekilmişti gece sesiz, gece karanlık gece korkunç yakınlarında kimseler kalmamıştı Ökeş silahsızdı,savunmasızdı,çaresizdi gafil avlandığını anlamıştı direnmeye gücü kalmadı canavarların tuzağına,kızıyla beraber düştü yapacak bir şey,söyliyecek söz kalmamişti iyi niyet iki cana mal olmuştu Ökeş kızıyla beraber Hakka yürüdü ışıklar içinde yürüsünlar dileğim çağ değişsin her suçun bedeli ödensin hesap sorulsun bir daha katliyamlar olmasın Ahmet Dümrül saygilar kurupinar ailesi"

Gönderen:musacoep. Tarih: 05.11.2014 Saat: 00:17 (468 okunma)| 468 kere okundu | (Devamini oku | Puan: 0)

Köse Yazisi: Cennet Annelerin ayakları altındadır
Cennet Annelerin ayakları altındadı

Ne’de doğru söylemiş atalarımız cennet annelerin ayakları altındadır diye.. Hastalandığımızda başımızda duran, iyi zamanımızda bizimle sevinen, dar zamanımızda yardımımıza koşandır Anne.. Kimi zaman derdimizi anlatibileceğimiz tek insan, kimi zaman ise kizabildiğimiz tek varlıkdır.. Ve yoklugunda en çok özlediğimiz insandır Anne..


Gönderen:musacoep. Tarih: 21.03.2013 Saat: 11:07 (669 okunma)| 669 kere okundu | (Devamini oku | 4409 byte kaldi | Puan: 5)

Köse Yazisi: Yazan: Isviçre Inanç (Dedeler) Kurulunda S.Mahmut Utebay

ALEVI ÖGRETISINDE KURBAN ve KURBAN BAYRAMI HAKKINDA

- Kurban ve Kurban Bayramı nedir?

- Kurban ve Kurban Bayramı ne zaman ortaya çıkmıştır?

- Kurban neyi sembolize eder?

- Kurban ile amaçlanan nedir?

- Günümüzde Kurbanı ve Kurban Bayramını nasıl algılamalı ve yaşamalıyız?

- Kurban olarak neyi ve kime sunmalıyız?

Bu soruların cevaplarına geçmeden önce, bayramların bizim için ne anlama geldigine dair kısaca bir kaç söz söylemek istiyorum.

Bizce bayramların asıl anlamı paylaşımdır, sevgidir, dostluktur, kardeşliktir, düşmanlığın giderilmesidir, dayanışmadır…

Gönderen:musacoep. Tarih: 11.11.2012 Saat: 15:53 (646 okunma)| 646 kere okundu | (Devamini oku | 14588 byte kaldi | Puan: 5)

Köse Yazisi: İsviçre Dedeler Kurulundan S. Mahmut Utebay

ALEVİLERİN NEVROZA BAKIŞI Nevroz; tarihsel süreç içerisinde zulümlere, haksızlıklara karşı soylu ve onurlu bir direnişin destanlarını yaratan bir çok halkın birbirine yakin temalarla kutladıkları bir gündür. Bu kutlama Asyadan tut Ortadogudan Avrupaya kadar bir çok halkn zulümün diger adi olan karanlıktan kurtulup, aydınlık günlerin, barışın dostlugun, dayanışmanın, sevginin ve insani degerlerinin tüm güzelliklerin sembolü olarak kutlandıgı önemli bir bayram günüdür. Neredeyse tüm kuzey yarım küre tarafinda geleneksel olarak 21 mart bütün halklar tarafinda kutlanır. İran takvimine göre yeni yılın ilk günü ve doganın uyanışı olan bahar mevsiminin başlangıcı olarak kabul ederler. Binlerce yıldır, insanlık kendi tarihinde daima doğa varlıkları ile ilişkilerini hep saklı tutmuş. Bu ilişkilere yer yer kutsallık yükleyerek törensel bir şekilde, zamana ve çağa uyarak, özünü bozmadan sürdürmüştür. İyiye, güzele, doğruya ve yeniye dair ne varsa onu en sevdikleri ile paylaşmıştır.

Gönderen:musacoep. Tarih: 27.03.2012 Saat: 12:23 (764 okunma)| 764 kere okundu | (Devamini oku | 41833 byte kaldi | Puan: 0)

Köse Yazisi: MARAS KATLIAMINI LANETLIYORRUUZ !!
Huseyin Birdemir bildirdi: "Bir 19 Aralik daha hesapsiz, kitapsiz ekledik, 1978e. Karanlik-marasin, karanlik tarihine yine. Elim -kolum bagli. Yine yurek hançerlendi kaniyor. Maras'tan 19 Aralik 1978de bir ay onceden tezgahlanan ve canice uygulamaya sokulan alevi- kûrt katliami. Evleri, is yerleri onceden isaretlenerk MHP'li fasistler saldiriya geçtiler. Alevilerin evleri ve is yerlerini yaktilar, yiktilar. Insanlari kursuna dizip, kadinlara, kizlara tecavuz edip, hamile kadinlarin karinlarini desip, bebekleri parçalayarak, canice saga- sola attilar. Devletin masasi bu gerici -karanlik,caniler cami hoparlolerinde; Bir aleviyi bir kûrdû -koministi oldûren cennete gider diye anons yaptilar. Katliam bes gûn bes gece sûrdû.Devlet seyirci kaldi, innsanlik seyirci kaldi, muslumanlar seyirci kaldi. Sanli askeriyile , polisiyle seyirci kaldi devlet.!!! "

Gönderen:musacoep. Tarih: 20.12.2011 Saat: 22:02 (735 okunma)| 735 kere okundu | (Devamini oku | 1642 byte kaldi | Puan: 3.75)

Köse Yazisi: ALEVI INANCINDA MUHARREM MATEM ORUCUNUN ÖNEMI
Sevgili Canlar, eger bir toplum veya halk kendi degerlerine, kültürüne, inancina sahip çikmiyorsa, O halk zamanla yok olmaya mahkümdür. Haksizliga  boyun egmeyen Serdarlarin Sah-i Imam Hüseyin ve Yoldaslarinin Kerbela’da katledilmesi 1400 yildan beri günümüze kadar intikal edip ve unutulmayip lanetleniyorsa, biraz düsünürsek nedenlerini bulmamiz zor degildir.

Gönderen:musacoep. Tarih: 26.11.2011 Saat: 11:24 (778 okunma)| 778 kere okundu | (Devamini oku | 9419 byte kaldi | Puan: 0)

Köse Yazisi: MUHTARIN GÖREVLERİ NELERDİR?
bildirdi: "MUHTARIN GÖREVLERİ NELERDİR? Soruya verilen cevaplar: Cevaplayan: candle Mahalle Muhtarının Görevleri 1- Seçim zamanlarında sandık seçim kurullarına, sağlık ocağı ve sağlık merkez kurullarına ve emlak vergisi ile ilgili olarak arsaların bedel tespit komisyonu gibi kurul ve komisyonlara katılmak, 2- Sandık seçim listelerinin ve askerlik çağına girmiş olanların kimlik çizelgelerinin askıya çıkarılması gibi ilan işlerinin yapılması, 3- Cadde, sokak ve meydan levhalarını zaman zaman kontrol ederek eksik ve bozulmuş olanları belediyeye bildirerek yapılmasını sağlamak, 4- Salgın ve bulaşıcı hastalıkları şüpheli kimseleri ilgili kuruluşlara bildirmek, 5- Askerlik ve seferberlik başta olmak üzere tebligatların yapılmasında yardımcı olmak, 6- Seçmen kağıtlarının dağıtılmasını sağlamak, 7- Mahallede oturan vatandaşlar için gerekli ilmühaberler düzenleme, 8- Nüfus kağıdını kaybeden yada yenisini çıkarmak isteyenlere gerekli olan belgeleri düzenlemek, 9- Muhtaç, yaşlı, sakat ve kimsesizlere ,"Yeşil Kart" verileceklerin ve afet zamanlarında yardım yapılacakların tespiti gibi işlerde idareye yardımcı olmak, 10- Mahallede yapılan ve yürütülen hizmetlerle ilgili görüş bildirmek. ..."

Gönderen:musacoep. Tarih: 18.08.2011 Saat: 21:44 (1018 okunma)| 1018 kere okundu | (Devamini oku | 5634 byte kaldi | Puan: 5)

Köse Yazisi: Isviçre Dedeler (Inanç) Kurulun`da S. Mahmut Utebay

NEREDEN… NEREYE

Türkiye` de bir genel seçim geride kaldı. Peki ne oldu? Geçmișteki olguları gözden geçirerek bu sorunun cevabını vermeye çalıșalım.

Kültürü, dili, inancı yasaklanmıș, ötekileștirilmiș ve ayrıca emeğinin ve ürettiğinin karșılığını alamayan, ișsiz, yoksul ve ezilen tüm kesimlerin bir çoğu birlikte haraket ettiğini seçimlerden önce yapılan etkinliklerden gördük. Olușturulan emek, özgürlük ve demokrasi blokunda; bașta kürt haraketi olmak üzere, devrimci, sosyalist, isci-emekçi… vb. toplumun bir çok kesimini temsil etmektedir. Bu bloka gönül vermiș bütün bireyler, bașta kadınlar ve gençlerin harıl harıl nasıl çalıștıklarını, görsel yayınlarda izledik.

Gönderen:musacoep. Tarih: 17.08.2011 Saat: 22:24 (989 okunma)| 989 kere okundu | (Devamini oku | 19744 byte kaldi | Puan: 0)

Köse Yazisi: Gercek benligimizle kendimizi yargilayalim
Mehmet Ali Keklicekpinari bildirdi: "Gercek benligimizle kendimizi yargilayalim, bende Alevilik degil Zerdüstlük diyorum ve bu konuda cok kitap inceledim ve sizlere bu alintilarla bir degerlendirme yapmak istedim. Aleviliğin, İslamla, İslamiyetle hiçbir ilişkisi yoktur. İslamiyetten çok önceleri oluşmuş, Mezopotamya kökenli, Zerdüşt kökenli bir inançtır. İslamiyetle, Müslümanlıkla, Dördüncü Halife Ali’yle, 12 İmamlarla hiçbir ilişkisi, hiçbir bağı yoktur. Alevil...erin, 12 İmamlar adına, Ali adına yalvarış-yakarış içinde olması, dualar etmesi, kendisi olmamasının, kendisine empoze edilmiş bir ritüeli yaşıyor olmasının dikkate değer bir görüntüsüdür. Alevilik son yıllarda, çok konuşulan konulardan biridir. Alevilik konusunda yayınlar artmakta, televizyonlar, radyolar çoğalmaktadır. Aleviler arasında örgütlenme de boyutlanmaktadır. Fakat Aleviler, kendisi olarak konuşmamakta, örgütlenme kendisi çerçevesinde gelişmemekte, dışarıdan, Alevilere empoze edilen bir bilinç doğrultusunda gelişmektedir. Kendisi olarak konuşan, kendisi olmayı savunan Aleviler şüphesiz vardır. Ama sayıları azdır."

Gönderen:musacoep. Tarih: 08.05.2011 Saat: 14:06 (920 okunma)| 920 kere okundu | (Devamini oku | 9442 byte kaldi | Puan: 3.66)

Köse Yazisi: (Dedeler) Kurulundan S. Mahmut Utebay

ALEVİLİK ve ALEVİ ÖGRETİSİNİ DOGRU ANLAMAK                                     

Sevgili Dostlar, bazı olgular vardır yașanmadan kabul edilemez, hatta gerçek olup olmadıgını dahi bilemezsin. Bir toplumun gerçekligini kabul etmemiz için, tüm olgulariyle yașamak gerekir. Onun için yașanmadan bazı yanlıșlıkların icerisine girilerek, kulaktan dolma laflara kanarak, farkında olmadan birilerinin ekmegine yag sürmüș oluruz. Bu yüzden yazdıklarımı inșallah art niyetli olmadan algılamanızı ve irdeleyerek özümlemenizi (özümsemenizi) rıca ediyorum. İlk önce kulaktan dolma bu fikirlerin dogru olmadıgı gerçegini kanıtlamak için, Alevilik ve Alevi Ögretisine kısada olsa deginmek istiyorum

Gönderen:musacoep. Tarih: 02.05.2011 Saat: 20:16 (1116 okunma)| 1116 kere okundu | (Devamini oku | 21761 byte kaldi | Puan: 4.33)

95 haber (10 sayfa, 10 haber/sayfa)
[ 1 | 2 | 3 ]
Git:
Günün Sözü
Son Haberler
Bugün için henüz önemli bir haber yok.
Uye Alani
Hoş geldin Misafir
Nickname
sifre
(Kaydol)
Üyelik:
Son Üye: aliazadi-14000
Bugün: 0
Dün: 0
Toplam: 853

su An Bagli:
Ziyaretçi: 64
Üye: 0
Toplam: 64
Radyomuz
Duyuru Dügün Tarihleri
Dügün
Dügün Tarihi:26.03.2021 Ebru ve Dogan Dügünü Daimlerstr 22 /71701 Schwieberdingen Gelin Ailesi Senem ve Veli Ongur Damatin Ailesi Güler ve Ibrahim Kurupinar

Dügün
Dügün Tarihi 03.04.2021 Kervan Dügün Salonu Gelin Ailesi Güler ve Ali Kekilcekpinar Damatin Ailesi Hatun ve Mehmet Bozardic

dügün
Dügün Tarihi 24.04.2021 hasan koco

dügün
dügün Tarih 01.05.2021 hasan yasik
Dügün
Dügün Tarihi 07.ile 08 .2021


Dügün
Dügün Tarihi 09 .05.2021 Ahmet Cakalik

dügün
Dügün Tarihi 15.05.2021 Akilic salman

dügün
Dügün Tarihi 22.05.2020 Tüm dost ve akrabaları aramızda görmekten mutluluk duyarız.Gelin: Cansu Horos Damat: Ali Uzungelis Gelin ailesi: Hatice ve Kamil Horos Damat ailesi: Besey ve Salman Uzungelis Düğün Tarihi: 05.09.2020 Saat 17:00 itibaren Yer: Diamant Dügün Salon Kanalstraße.56 73061 Ebersbach a.d.Fils Deutschland

Dügün
Dügün Tarihi 23.05.2021 Yer Adres. Weststrasse 3 (5426 Lengnau Schweiz Huseyin Sazpinari

dügün
Dügün Tarihi 19.06.2021 bekir incegoz

Dügün 28.08.2021 Salman & Fatma Geçit Mehmet & Cennet Inkaya

dügün
Dügün Tarihi 07.08.2021 melisa kartca


Dügün

Dügün Tarihi:.21 .08.2021 Kiro ali Kocabas

Dügün
Dügün Tarihi 04.09.2021 Yer Özlem Dügün saray Baselstrasse .58 4203 grelingen /bl Gelin Ailesi Zöhre ve Mehmet Özkaya Damatin Ailesi Elif ve Hüseyin Sakiz

dügün
Dügün Tarihi 11.09.2021 Yasik Hasan

Dügün
Dügün Tarihi:.18.09.2021 Mercan ailesi

dügün
Dügün Tarihi 25.09.2021 bekir incegoz

dügün
Dügün Tarihi 02.10.2021 Sultan ve ercan beyazkurbaga

dügün
Dügün Tarihi 09.10.2021 Rezerve

dügün
Dügün Tarihi 16.10.2021 rezerve

Dügün dügünümüz : Mustafa/ Sinem Oglan ailesi huseyin ile nazli kolpinari . Kizin ailesi hidir ile dilek Kasikci Tarih 23.10.2021 Yer : Salle polyvalente de Dimbsthal 67440

Dügün
Dügün Tarihi 30.10.2021 Mahmut Iplikce Rezerve

dügün
Dügün Tarihi 06.11.2021 Fatma ve Ibrahim ongur

Dügün
Dügün Tarihi 27.11.2021 Sakine ve Yusuf Gecit Ailesi

dügün
Dügün Tarihi 17 ve 18.12.2021 rezerve edilmistir

Dügün
Dügün Tarihi 08.01.2022 Kervan Dügün Salonu Besey ve Haci Bozardicin Kizi Fatmanin Dügünü


Dügün
Dügün Tarihi 15 .01.2022 Rezerve Dogan bozardic

Tarih
Tarihi 29.01.2022 rezerve Ali

Tarih
Tarihi 12.03.2022 rezerve hüseyin

Dügün
Dügün Tarihi 26.03.2022 Hasan Bozkirac Ailesi

Dügün
Dügün Tarihi 02.04.2022 Campinari Ailesi

dügün
Dügün Tarihi 15 Kina ve dügün ile 16 .04.2022 dalo hasan
Dügün
Dügün Tarihi:.15.10.2022 sor

Saat&Tarih
LinklerSponsor

Copyright © 2008 ungutmilyanli.com Tüm Haklari ungutmilyanli.com\'e Aittir.Web sitemizin içerik kod
yaziliminin bir kismi, php-nuke gurubuna aittir